Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Bezpečnost dat vždy na prvním místě

Bezpečnost dat vždy na prvním místě
Ochrana firemních dat, a to nejen v online nástrojích, je klíčová z mnoha důvodů, které přesahují samotnou bezpečnost. Nejde jen o to, aby vše bylo v bezpečí, ale také o klid v týmu a důvěru vašich klientů.
Online nástroje jsou dostupné odkudkoliv, což je pro práci s nimi velkou výhodou, ale zároveň nesou riziko vnějších útoků. A dokonce někteří uživatelé mají stejný email a heslo ve více službách. Tím se riziko ještě více zvyšuje. Nedostatečné zabezpečení pak může znamenat, že se k citlivým údajům dostane někdo nepovolaný. A to nechce nikdo.
My děláme pro ochranu vašich dat maximum. Ujistěte, že i z vaší strany je vše v pořádku.

Co všechno může být nedostatečným zabezpečením ohroženo?

  • Citlivá data klientů a obchodních partnerů – fakturační údaje, kontaktní informace.
  • Finanční údaje firmy – výdaje, příjmy, pohyby na vašich bankovních účtech včetně jejich zůstatků.
  • Přehled o nákupech a investicích – ohrožení důvěryhodnosti.
  • Statistiky a interní analýzy – možnost jejich zneužití konkurencí.
  • Rozesílání podvodných emailů z vašeho účtu

Rizikové situace, pokud se někdo cizí dostane do vašeho účtu

Pokud se útočník dostane k vašemu účtu, získá tím přístup ke kontaktním a fakturačním údajům všech vašich partnerů. Může jim tak vaším jménem vystavit falešnou fakturu – ovšem s jeho číslem účtu místo vašeho. Váš partner, který vám důvěřuje na základě vaší dlouhodobé spolupráce, fakturu uhradí. Peníze ale nedorazí na váš účet.
Důvěra, kterou si vaše firma u zákazníků budovala, by tak mohla být ohrožena. Poškození vaší pověsti může vést v očích zákazníků k obavám z úniku citlivých údajů – a to rozhodně není situace, kterou by si někdo přál.
Závažné riziko také představuje zneužití informací. Ať už za účelem vydírání nebo třeba úmyslného vytvoření finanční škody firmy. A to zamává i s těmi nejpevnějšími základy firmy.

Jak si zvýšíte bezpečnost svých dat?

  1. Silné heslo – doporučujeme vytvořit si heslo, které bude obsahovat alespoň 12 znaků, ideálně kombinaci písmen, číslic a speciálních znaků. V účtu SuperFaktury si nové heslo nastavíte v části „Nastavení ➝ Profil ➝ Heslo a zabezpečení“.
  2. Dvoufázové ověření (2FA) – přidání druhého stupně zabezpečení při přihlášení. V účtu SuperFaktury si dvoufázové ověření nastavíte v části „Nastavení ➝ Profil ➝ Heslo a zabezpečení„. Vybrat si můžete ze 3 dostupných možností – authenticator, email nebo IP adresy.
  3. Pravidelná aktualizace hesla – doporučujeme alespoň jednou za 3-6 měsíců.
  4. Nesdílení si hesel mezi sebou v rámci firmy – raději vytvořte svému kolegovi v SuperFaktuře v části „Nastavení➝ Profil ➝ Uživatelévlastní přístup do účtu.
  5. Limitování přístupu jen pro klíčové osoby – minimalizování počtu osob, nastavení rolí uživatele podle přístupových práv. Přístup uživateli vytvoříte v části „Nastavení➝ Profil➝ Uživatelé“ výběrem jedné z rolí s předefinovanými právy.

Proč se vyplatí dbát na bezpečnost?

Reputace, důvěra zákazníků a finanční stabilita firmy jsou na prvním místě. Dlouhodobě jste je budovali a rozhodně nechcete o nic z toho přijít. Nečekejte, až se problém stane realitou. Udělejte první krok ještě dnes. Zkuste pro začátek dvoustupňové ověření. Je to jednoduchý krok, který se určitě vyplatí! Jelikož prevence je vždy levnější než řešení následků kybernetického útoku.

Česko na popředí světového žebříčku úniku hesel

V celosvětovém žebříčku zemí s nejčastějšími krádežemi e‑mailových adres spolu s heslem se Česká republika umístila na 11. místě.“ ?(zdroj: crif.cz). To není úplně ocenění, které bychom si chtěli vystavit na poličku. Je načase s tím něco udělat a postarat se, aby Česko v tomhle žebříčku rychle zmizelo v propadlišti statistik.

Často za to mohou:

  • Snadno uhodnutelná hesla – jméno, přezdívka, domácí miláčkové, děti, datum narození, jen samostatná čísla
  • Stejná hesla na více účtech – útočníkovu bude stačit zjistit jedno heslo a dostane se do celého vašeho online života
  • Stejná hesla na soukromých i pracovních účtech
  • Sdílení hesel s kolegy, rodinou, kamarády
  • Nesprávné uchovávání přístupových údajů – papírky nalepené na počítač, na nástěnce, hesla napsaná v diářích, uložené v kontaktech mobilního telefonu
  • Sdílení hesel přes telefon – útočníci se mohou tvářit jako operátoři z reálné společnosti, nikdy nikomu neříkejte svoje heslo přes telefon

zdroj: mirri.gov.sk

Hesla, kterým se vyhnout obloukem?

I přes alarmující čísla kybernetických útoků první místo nejpoužívanějšího hesla ve světovém žebříčku pro rok 2024 vyhrává … stará „dobrá“ klasika … 123456. Nevěříte? Ani my jsme tomu nemohli uvěřit, ale čísla nelžou. Statistiky mluví jasně!

  1. 123456
  2. 123456789
  3. qwerty
  4. password
  5. 12345
  6. qwerty123
  7. 1q2w3e
  8. 12345678
  9. 111111
  10. 1234567890

zdroj: cybernews.com

Pamatujte, že silné zabezpečení je jako bezpečnostní zámek na dveře, protože nikdy nevíte, kdo stojí na druhé straně.

Přihlaste se k odběru novinek z blogu

Odhlásit se můžete kdykoli prostřednictvím odkazu v emailu.

Pridať komentár